Tek bir sonuç gösteriliyor

Yavuz Selim Birtane
Demlik Mecmua ve Mavi Gök Yayınları

İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

Aslen Bulgaristan göçmeni Adapazarlı bir ailenin oğlu olarak 1997 yılında İstanbul’da doğdu. 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne başladı. 2016-2019 yılları arasında Kocaeli Türk Ocağı’nda Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 2018 yılında henüz üniversite öğrencisiyken kültür sanat ve edebiyat dergisi olan Demlik Mecmua’yı yayınlamaya başladı.

Üniversite’den mezun olduğu 2019 yılında, 21 yaşında Türkiye’nin en genç yayıncısı olarak Mavi Gök Yayınları’nı kurdu. Aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme(MBA) yüksek lisans programına başladı.
2022 yılında Avrupa Konseyi Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’na katılımcı, Strazburg’da düzenlenen Avrupa Konseyi-Dünya Demokrasi Forumu’na gözlemci olarak gitti. 2023 yılında “The Effects of Political Ideologies on Book Reading Behaviors” (Siyasi İdeolojilerin Kitap Okuma Davranışları Üzerine Etkisi) başlıklı, davranışsal iktisat ve siyaset bilimi alanında, yayıncılık üzerine hazırladığı disiplinlerarası bir tezle bilim uzmanı kabul edildi.
2024 yılında İstanbul Türk Ocağı İl Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Edebi çalışmalarını Demlik Mecmua’da, siyasal denemelerini Cumhuriyet gazetesinde yayınladı. Kırkı aşkın kitabı yayına hazırlayıp editörlüğünü üstlenen Birtane, Türk Modernleşmesi, Türk Milliyetçiliği, İktisat ve Rumeli konuları ile özel olarak ilgilenmekte ve çalışmalar yürütmektedir.
-%34
Orijinal fiyat: ₺ 290,00.Şu andaki fiyat: ₺ 190,00.